Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog zahrada 2017 - 1

 


 

 

 

 

 Chcete bazén a nevíte, co budete potřebovat?

Letní sezóna je tu a vy jste se rozhodli pořídit si svůj první bazén. Ale co k němu budete potřebovat?

Nejdříve je nutné zvolit si správný typ bazénu. Pokud máte malé děti, je zcela jistě vhodnější bazén o nižší výšce cca 76 cm. Pokud uvažujete o bazénu, který vám má sloužit delší dobu, než třeba 2-3 roky, poté určitě zvolte plechové bazény, například značky Orlando.

Některé bazény nabízíme již s doporučeným příslušenstvím. Některé ale pouze samostatně s filtrací, nebo bez filtrace.

Jakou si vybrat filtraci? To je závislé na tom, jak dlouho chcete bazén používat a za jakým účelem jej kupujete. Pokud pouze pro děti, tak poté vám na dobu, než odrostou, stačí písková filtrace například Marimex  Prostar 4, nebo i méně výkonná. Tyto postačují až k bazénům do 3,66x0,91 cm. Nebo i s kartušovou filtrací. Pokud si chcete pořídit bazén na delší dobu a koupání v bazénu vyložeme milujete, poté je vhodnější pořídit si filtraci výkonnější protože budete zcela jistě uvažovat o nákupu solárního ohřevu apod. A ten potřebuje určitý výkon filtračního zařízení.

Co potřebujete k bazénům?

1. bazén, ten si můžete vybrat ZDE

2. plachtu pod bazén, tu koupíte ZDE. Plachtu pod bazén lze nahradit například mirelonem, nebo jiným pevnějším materiálem, jako jsou velmi silné igelitové materiály.

3. plachtu na zakrytí bazénu, tu koupíte ZDE. Zakrytí bazénu je důležité především s ohledem na jeho zabezpečení před nečistotami, ale také například před ptáky, domácími zvířaty.

4. filtraci, kterou si můžete vybrat ZDE.

5. bazénovou chemii, kterou si můžete vybrat ZDE. Nezapomeňte na tester a plovák. Z bazénové chemie doporučujeme multifunční tablety 7 Day, nebo Triplex od společnosti Marimex. Nemusíte se obávat koupit větší balení, protože bazénová chemie se vám určitě do dalšího roku nezkazí. Plováky si můžete koupit ZDE.

6 bazénový vysavač, který koupíte ZDE, nebo síťky na vytahování nečistot, které koupíte ZDE. Doporučujeme bazénový vysavač Star Vac a k němu hladinovou síťku.

Toto jsou základní věci, bez kterých se neobejdete.

Poté si můžete přikoupit věci, které vám prodlouží koupací sezónu až o 2 měsíce v roce, ze solárního systému jako jsou solární plachty, solární zastřešení, solární ohřevy vody SLIM.

Zcela jistě zvažte i nákup bazénových schůdků a vaničky na omytí nohou.

Nezapomeňte, že bazén je nutné umístit mimo dosah domácích miláčků, ať již koček, nebo pejsků. Jejich drápky vám bazén okamžitě poničí a budete potřebovat různé náplasti na bazén apod. Jistě je lepší obehnat bazén například malým plůtkem, nebo tůjkami.

U našich výrobků nabízíme i konkrétní videa, která vám pomohou s umístěním bazénu, jeho postavením i další praktickou radou.

Krásné a především teplé léto a koupání vám přeje tým www.akcnidomacnost.cz