Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

 

Katalog zahrada 2017 - 1

 


 

 

 

 

 Proč používat oblečení z ovčí vlny?

Vlna má několik vlastností, které jiná přírodní vlákna jako je bavlna a len prostě nemůže konkurovat.

VLNA JE ODOLNÁ PROTI VODĚ.

Na rozdíl od lidských vlasů nebo zvířecí srsti, vlněná vlákna jsou ve skutečnosti duté s trvalou, flexibilní a vodu odpuzující zevnějškem. Struktura vlněných vláken se skládá z malých, překrývající se částí něco jako šindele na střeše. Jádro každého vlákna absorbuje až 30% své váhy vodní páry, aniž by se stalo vlhké. Mezitím, tvrdá vnější vrstva chrání před vnější vlhkostí z deště a sněhu.

VLNA ODVÁDÍ VLHKOST.

V extrémní námaze budete potřebovat oděv, který "dýchá", což znamená, že musí být schopen absorbovat pot a uvolnit jej do vzduchu

Vlna může snadno absorbovat až 30% své váhy bez pocitu vlhkosti. To odvádí vlhkost od těla, udržuje člověka "teplého a suchého". Vlna funguje jako "regulátor teploty", takže je možné chránit tělo v chladných i teplých podmínkách. To je důvod, proč je oblečení z vlny, které se nosí v pouštních oblastech světa, kde je horko během dne a chladné noci. Vlna je skutečně univerzální celoroční tkaniny.

VLNA JE SKVĚLÝ IZOLANT.

Vlákna vlny nejsou dokonale hladké a rovné. Zvlněné vlákna pomáhají vytvářet drobné izolační vzduchové mezery, které si zachovají více tepla. Svým způsobem, vlna funguje podobně jako izolace ze skelných vláken uvnitř stěn domu.

Tyto unikátní vlastnosti vlny jsou vhodné pro výrobu outdoorového oblečení. Průzkumníci, jako Ernest Shackleton, Edmund Hillary a Roald Amundsen použili vrstvy vlněného oblečení na jejich ochranu v náročných podmínkách v průběhu svých cest.

VLNA JE PRODYŠNÁ A REGULUJE TEPLOTU.

Vlna má širokou škálu pohodlí, což je velmi užitečné pro přizpůsobení se měnícím se povětrnostním podmínkám. Tato jedinečná vlastnost je ideální pro svrchní oblečení, protože má schopnost poskytovat teplo v chladnějších podmínkách.

VLNA JE PŘIROZENĚ ODOLNÁ PROTI ZÁPACHU.

Možná jste si všimli, že syntetické tkaniny, jako je polyester a polypropylen mohou zadržovat pachy. Vlna je mnohem odolnější vůči pachům. Vlna je přirozeně antibakteriální. Obsahuje lanolin (tuk z ovčí vlny), který pomáhá udržet látku hygienicky čistou. Tato kombinace má samočistící vlastnosti, a proto vlna nepáchne. Svěže voní navěky!

VLNA JE ANTIALERGENÍ

Není známo, že způsobují alergie a nepodporuje růst bakterií.